Leergroep 'Energiegemeenschappen in Drenthe'

Het vormen van energiegemeenschappen gaat een grotere rol spelen in de lokale energietransitie. Via energiegemeenschappen kunnen inwoners en kleine ondernemingen samen energie opwekken, delen en verkopen. We merken dat dit thema steeds relevanter wordt voor de lokale energie-initiatieven in Drenthe. Dit bleek ook tijdens de afgelopen kennissessie ‘Vooruitblik op de nieuwe Energiewet en praktische invulling’ op 19 mei, waar de vraag werd gesteld of Drentse energie-initiatieven gezamenlijk willen deelnemen in een leergroep over energiegemeenschappen.
Aan de hand van deze mail willen we polsen hoe groot de interesse is en wie hierover kennis/ervaring kan delen. Deze criteria nemen we mee ook voor het samenstellen van de groep.
- Zie je concrete mogelijkheden voor het vormen van een energiegemeenschap met jouw energie-initiatief en/of buurt?
- Heb je al kennis opgedaan over de praktische dan wel inhoudelijke aspecten van het oprichten van een energiegemeenschap?
- Wil je je voor een langere periode verbinden aan een leergemeenschap die drempels en mogelijkheden voor energiegemeenschappen in Drenthe gaat verkennen?
We zijn opzoek naar deelnemers die zich in het bovenstaande kunnen vinden. Heb je interesse? Meld je dan vóór 1 september aan via de aanmeldknop in de uitnodiging die gestuurd is via het Steunpunt naar alle bij ons bekende initiatieven. In het formulier kun je ook alvast vragen stellen. Niet gekregen? Stuur even een mailtje naar: info@nmfdrenthe.nl.
Belangrijk:
- Voor een efficiënte en verbonden leergroep, zien wij ruimte voor zo’n 10 leden. Met dit in ons achterhoofd, stellen wij voor dat één tot twee leden per initiatief zich kunnen opgeven voor de leergroep.
- Na de zomer willen we een startbijeenkomst organiseren waarin we gezamenlijk bepalen hoe de leergroep verder vorm en richting zal krijgen. We kijken of de Hanzehogeschool hier ook bij kan aansluiten.
Wil je meer lezen over energiegemeenschappen, klik op een van de links voor meer informatie: